سفارش تبلیغ
صبا

http://azarkhoosh2010.ParsiBlog.com
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 

1 – پل حضرت موسی در هلند (The Moses Bridge, Netherlands)

  توسط گروه RO & AD طراحی شده است . از چوب آکویا ساخته شده است . چوبی که با استفاده از آخرین تکنولوژی از بهترین چوبهای مناطق استوایی نیز محکم تر و بادوام تر شده است . از لایه خاصی در قسمت در تماس با آب آن استفاده شده است . این پل به خاطر معجزه حضرت موسی در شکافتن نیل به نام این پیامبر نام گذاری شده است .

 

 

2 – پل داوینچی در نروژ (Da Vinci Bridge , Norway )

  پلی که توسط داوینچی طراحی شده بود 500 سال بعد ساخته شد . این پل در یک شهر کوچک در 20 کیلومتری شمال اسلو پایتخت نروژ قرار دارد . این اولین سازه مهندسی است که از نقاشی های داوینچی ساخته شده است .

 

3 – پل موجهای هندرسون سنگاپور ( Henderson Waves, Singapore )

  این پل عابر پیاده 275 متری دو پارک را در سنگاپور به هم متصل می کند .  این پل ظاهر زیبای موج مانندی دارد .

 

4 – پل میلنیوم گیتس هد در انگلستان (The Gateshead Millennium Bridge, England)

  به دلیل شکل و نوع انحنای آن به نام پل چشمک زن نیز معروف است  . این پل عابر و دوچرخه سواران بر روی رودخانه تاین در شمال شرقی انگلستان زده شده است .

 

5 – پل جمع شونده در انگلیس ( Rolling Bridge, England)

این پل 12 متری از جنس چوب و فولاد در سال 2004 در بخش کوچکی از کانال یکپارچه لندن ساخته شده است . این پل قابلیت جمع شدن به شکل یک هشت گوش را دارد .

 

6 – پل اسلاورهوف هلند (Slauerhoffbrug, Netherlands)

 اسلاورهوف واقع در لیوواردن یک پل تمام اتوماتیک با قابلیت حرکت و تطبیق پذیری با محیط اطراف خود است . قابلیت جابجایی و تغییر شکل سریع آن به شکلی که لازم است به کشتی ها اجازه حرکت می دهد .

 

7 – پل کوبیتسشک برزیل ( The Juscelino Kubitschek Bridge , Brazil )

  ایده اصلی این پل برای حل مشکل مردم حومه شهر برای رفت و آمد به خانه هایشان بعد از کار در شهر بوده است . پل کوبیتسشک (رییس جمهور قدیمی برزیل ) توسط 2 طراح برزیلی طراحی شده است .

 

8 – پل میلو فرانسه  (The Millau Viaduct, France)

  بلندترین پل جاده‌ای جهان به ارتفاع 343 متر است که در بالای رودخانه تارن در جنوب فرانسه قرار دارد. این پل توسط میشل ویرلوژو (مهندس سازه) و نورمن فاستر (معمار) طراحی و در دسامبر سال 2004 توسط ژاک شیراک رئیس جمهور سابق فرانسه افتتاح شد.

جاده پل به طول 2460 متر از مقاطع فولادی در 8 دهنه با عرض 32 متر و فاصله متوسط 342 متر بین هر ستون تشکیل شده است. این جاده بیش از 36،000 تن وزن داشته و با عمق 4?2 متر به عنوان طولانی‌ترین جاده کابلی پل در جهان به حساب می آید.

 

9 – پل اژدها آمستردام (Python Bridge)

  به دلیل ظاهرش به این نام شناخته می شود . این پل قرمز حدود 90 متر طول دارد.

 

10 – پل اورسوند در سوئد (Oresund Bridge, Sweden)

پل اورسوند از تنگه اورسوند عبور می کند و سوئد را به دانمارک متصل می کند . حدود 8 کیلومتر از ساحل سوئد تا جزیره ای مصنوعی ادامه دارد . از آن جزیره تا جزیره آماگر دانمارک به صورت تونلی 2 کیلومتری ادامه دارد . آن جزیره مصنوعی به این دلیل ایجاد شده که آب به داخل تونل نفوذ نکند .
[ شنبه 91/8/27 ] [ 12:50 عصر ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
عکاس این عکس چنین میگوید: “در پارکی مشغول عکاسی بودم که صحنه ای توجه مرا به خود جلب کرد, مورچه های زیادی بر روی یک حفاظ نرده ای که گویا قصد ادامه مسیر خود را بر روی نرده ها داشتند … Continue reading
[ چهارشنبه 91/5/11 ] [ 2:22 عصر ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
ونیز ایتالیا – موج شکنهای ونیز پس از تکمیل شدن یکی از بزرگترین پروژه های جلوگیری از سیل در جهان خواهد بود. این پروژه با مشخصه های مختلفی در طی 40 سال گذشته مورد بررسی و بحث قرار گرفته بود … Continue reading
[ چهارشنبه 91/5/11 ] [ 2:22 عصر ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
پلی را برای شهر ماربور اسلوونی طراحی کرده است که تا به حال چیزی مشابه آن طراحی نشده است! این پل با طول 150 متر ظاهری موجدار دارد و مخصوص عابرین پیاده است. اما هدف این پل تنها جابجایی نیست … Continue reading
[ سه شنبه 91/5/10 ] [ 9:59 صبح ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
To:
civiltect@googlegroups.com

معمای پل Overtoun

پل Overtoun در نزدیکی روستای Milton در Dumbarton اسکاتلند یک معمای عجیبی  برای مردم این منطقه شده است. با توجه به آماری که از سال 1960 تا به امروز در رابطه با این پل موجود است, بطور میانگین هر ماه یک سگ از روی این پل خودکشی میکند! طوری که این رقم تا به امروز به بیش از 600 سگ رسیده است و همین موضوع این پل را به محل خودکشی سگها معروف کرده است!

پس از اینکه این موضوع توجه مردم محلی را به خود جلب کرد, با پخش شدن خبر این موضوع از اخبار محلی و بین مردم, رسانه های بین المللی زیادی به این موضوع پرداختند و همین باعث شد تا این پل شهرت جهانی پیدا کند اما هنوز نظریه قطعی برای توضیح این معما پیدا نشده است.

طبق تحقیقاتی که دانشمندان اسکاتلندی به عمل آوردند مشاهده شد سگها اکثر از یک سمت پل به پایین میپرند و حتی اگر از سقوط از ارتفاع 15 متری جان سالم به در برند مجددا به بالای پل آمده و اینکار را آنقدر تکرار میکند تا بمیرند!

 

OvertounBridge

این تیم تحقیقاتی نظریه آشکار خود را مورد بررسی قرار داد, با دیدن – شنیدن و یا بوییدن چیز خاصی به پایین میپرند. که البته پس از بررسی های گسترده به این نتیجه رسیدند که به احتمال بسیار زیاد بوی خاصی این سگها را وادار به پریدن از روی پل میکند! سپس با ادامه تحقیقات این تیم دانشمندان اعلام کردند احتمالا دلیل پریدن سگها به پایین, بوی موشهایی است که در گیاهان رشد کرده بر روی دهانه پل زندگی میکنند. با قوی شدن این احتمال آنها عکس العمل ده ها سگ با نژادهایی که بیشترین آمار خودکشی را از روی این پل داشته اند بر بوی این موشها امتحان کردند اما برخی از سگها هیچ عکس العمل خاصی روی این بو نشان ندادند به همین دلیل این معما هنوز برای دانشمندان حل نشده باقی مانده است و هیچگونه دلیل دیگری برای این رفتار عجیب سگها بر روی این پل پیدا نشده است. گروهی دیگر از دانشمندان دلیل پریدن سگها را بوی ادرار سمورها بر روی پل اعلام کردند که این نظریه نیز اثبات نشده است. در هر صورت چیزی که بین نتیجه تمام تیمهای تحقیقاتی که روی این موضوع کار کردند مشترک بود این بود که کنجکاوی دلیل اصلی کشته شدن این سگها بوده است!


[ چهارشنبه 91/3/17 ] [ 7:20 عصر ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
منبع : mfo.ir , راهسازان

نمایش آنلاین تصاویر پروژه پل جوادیه تهران

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر بر آنها کلیک نمائید.

این پروژه در آبانماه 1389 به بهره برداری رسیده است.

   


    

   

 در ادامه مطلب

بازگشت به صفحه اصلی وبلاگ مهندسی عمران راه و ساختمان(مهندس حسن فراهانی)


[ دوشنبه 91/2/11 ] [ 5:0 عصر ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]

ارک Tobu World در شهر Nikko کشور ژاپن جایگاه نمایشگاه مدلهای کوچک شده ساختمانها و آثار معروف دنیا میباشد. این مدلهای مینیاتوری در ابعاد 1/25 ابعاد آثار واقعی هستند. برای این آثار مینیاتوری در حدود 140000 انسان مینیاتوری طراحی شده است که چهره هیچ کدام شبیه دیگری نمیباشد. همچنین این پارک دارای بیش از 20000 درخت در ابعاد کوچک شده میباشد. طراحی و راه اندازی این پارک بزرگ و دیدنی بیش از 5 سال زمان برده است که شامل 45 نسخه از ساختمانها و سازه هایی است که در لیست سایت های میراث جهانی یونسکو هستند. در میان بناهای مختلف، وجود برج های دوقلو مرکز تجارت جهانی در این مجموعه است که در دنیای واقعی وجود خارجی ندارند.
[ یکشنبه 91/2/3 ] [ 11:28 صبح ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
[ یکشنبه 91/2/3 ] [ 11:15 صبح ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
نویسنده : mohamad90 | گروه : گوناگون و جالب
نسخه مناسب چاپنسخه مناسب چاپارسال خبر برای دوستانارسال خبر برای دوستان

امتیاز


(این چیست؟)
تعداد بازدید: 2098
تعداد نظرات: 2
تاریخ : 7 فروردین, 1391 - 20:58
آبشار ایگوئاسا در بین مرز آرژانتین، برزیل و پاراگوئه واقع شده و سومین آبشار بزرگ دنیاست .


[ شنبه 91/1/19 ] [ 12:36 عصر ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
نویسنده : mohamad90 | گروه : گوناگون و جالب
نسخه مناسب چاپنسخه مناسب چاپارسال خبر برای دوستانارسال خبر برای دوستان

امتیاز


(این چیست؟)
تعداد بازدید: 13
تعداد نظرات: 0
تاریخ : 7 فروردین, 1391 - 20:58
آبشار ایگوئاسا در بین مرز آرژانتین، برزیل و پاراگوئه واقع شده و سومین آبشار بزرگ دنیاست .


[ سه شنبه 91/1/8 ] [ 2:32 صبح ] [ مهدی آذرخوش ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب
پل و ابشار - معماری

http://azarkhoosh2010.ParsiBlog.com

بازدید امروز: 15
بازدید دیروز: 323
کل بازدیدها: 510533